6 fakti, ko vērts zināt par kokiem

  1. Šķiet, ka Latvijā tik izcērt mežus un tie drīz izzudīs? Nav tiesa! Ja salīdzinām ar laiku pirms aptuveni 100 gadiem, kad mežainums Latvijā bija 23%, tad mūsdienās tas ir dubultojies un sasniedzis 52%.
  2. Nezini, kā lai izdzer dakteru ieteiktās astoņas ūdens glāzes? Katrā ziņā kokiem šādu problēmu nav – milzīgs ozols spēj patērēt līdz pat 600 litriem ūdens dienā. Iespaidīgi, vai ne?
  3. Koki padara mūsu dzīvi krietni patīkamāku, piemēram, meža josla 200–250 m platumā gandrīz pilnībā apslāpē troksni, kas nāk no lielceļiem, un lapu koku vainagi uztver vairāk nekā 20% no trokšņa enerģijas, atstarojot un izkliedējot lielāko daļu no tās.
  4. Apgalvojums, ka koka mūžs ir krietni ilgāks par cilvēka, laikam nebūs nekāds pārsteigums. Bet daži no tiem ir īsti ilgdzīvošanas čempioni, piemēram, mums tik labi zināmais ozols var sasniegt 800 gadu vecumu, bet dažas priežu sugas – līdz pat 1000  gadiem.
  5. Vai zināji, ka Ziemassvētkos latvieši var justies īpaši lepni? Jā, un nemaz nekautrējoties, jo runā, ka tieši Rīga ir tā vieta, kur pirmo reizi tika rotāta Ziemassvētku eglīte.
  6. Esi dzirdējis, ka trīs reizes kārtīgi jāpiesit pie koka, lai tavus plānus kāds nenoskaustu? Šo paradumu kādreiz ieviesuši mūsu senči, lai cilvēku labos nodomus nesadzirdētu mošķi, kas, kā senie latvieši ticēja, dzīvo kokos.

Ja tev pieder mežs un vēlies uzzināt vairāk par to, piemēram, cik tavs īpašums ir vērts, kā arī saņemt izdevīgu piedāvājumu, ja plānot pārdot mežu, droši zvani pa tālruni 29429555, raksti uz e-pastu info@trovent.lv vai aizpildi pieteikuma formu, un SIA “Trovent” speciālisti tevi labprāt konsultēs.

Leave a Comment