Braucot ar snovborda dēli (plaša izvēle te – https://220.lv/lv/sports-turisms-un-atputa/ziemas-sports/kalnu-sleposana/snovborda-deli ), var izbaudīt dažādas lietas – kādam patīk viegls kruīza brauciens pa sakoptu trasi, vēl kāds izbauda braucienu pa svaigu tā saucamo “pulveri”, vēl kādam labāk labpatīk lekt pa tramplīniem. Piemērotākais snovborda dēlis ir tāds, kas paredzēts konkrētai vēlamai darbībai un arī braukšanas vietai.
Galvenās lietas, kas jāņem vērā, pērkot pirmo snovborda dēli:
Snovborda dēļa garums
Parasti, ja dēlis stāv uz astes, dēļa degunam būtu jāsniedzas kaut kur starp degunu un zodu. Lai iegūtu precīzāku informāciju par nepieciešamā dēļa garumu, var izmantot izmēru diagrammas un ieteicamos braucēju svarus.
Sniegadēļu veidi
Starp potenciālā dēļa izvēlēm ir kalnu, freestyle, brīvā stila, pulvera un tā saucamie “splitboard” dēļi. Pareizais snovborda dēļa tips atkarīgs no tā, kādā apvidus un sniega stāvoklī plānojat braukt.
Snovborda dēļa platums
Uz pareiza platuma dēļa zābaki nedaudz stiepsies pāri dēļa malām. Ja tie sniedzas par daudz, tās varētu vairāk likt zaudēt kontroli.
Citas snovborda dēļa funkcijas
Pareizā dēļa meklēšanas procesu var uzlabot, apsverot arī tādas lietas kā dēļa forma, rādiuss, kantes, dēļu materiāls.
Sniega dēļu veidi
Parasti snovborda dēļus iedala četrās kategorijās, lai palīdzētu atrast piemērotāko dēļa veidu konkrētam snovborda stilam:
Kalnu (all mountain): pamatā der jebkuram apvidum
Frīstaila: piemērotākie snovborda parkiem
Brīvās braukšanas jeb freeride: piemērotāki nekoptam sniegam jebkurā reljefā
Pulvera: dziļā pulvera sniegam
All mountain snovborda dēļi – vislabāk der jebkuram apvidum un apstākļiem. Šie sniegadēļi var tikt lietoti visur – kalnu trasēs, arī snovborda parkā un rampā. Tie var būt gan vienā virzienā braukšanai paredzēti dēļi vai arī braukšanai abos virzienos.
Lielākā daļa braucēju brauc ar šiem universāliem snovborda dēļiem. Daudzpusības dēļ šie snovborda dēļi ir labi iesācējiem, kuri vēl tikai mācās un nezina, kāds kalna tips patīk vislabāk.
Frīstaila dēļi – piemērotāki braucieniem snovborda parkā un ārpus tā. Brīvā stila sniegadēļi ir viegli, īsi un elastīgi ar vienādiem galiem. Tie ir labi braucējiem, kuri vēlas dzīvīgu braucienu jebkur kalnā, vai tiem, kuriem patīk pārbaudīt savu spēju robežas parkos; tie nav tik labi stabilitātei vai ātrai braukšanai pa cietu sniegu.
Brīvās braukšanas dēļi – derēs nekoptam sniegam jebkurā reljefā. Freeride snovborda dēļi ir radīti piedzīvojumus alkstošiem braucējiem, kuri lielāko daļu laika pavada braucieniem pa trasēm. Tie bieži vien ir virziena dēļi, kas nozīmē, ka tie brauc vienā virzienā, kas vienmēr vērsts lejup no kalna. Freeride snovborda elastība parasti ir cietāka nekā brīvā stila dēlim.
“Pulvera” snovborda dēļi – vislabāk šos dēļus izmantot uz dziļa pulverveida sniega. Pulvera snovborda dēlī viss ir veidots, domājot par dziļu sniegu, sākot ar deguna un astes formu un beidzot ar dēļa elastību un stiprinājumu atrašanās vietu.
Sniegadēļi pēc dzimuma un vecuma
Sieviešu snovborda dēļi
Sievietēm raksturīgiem dēļiem ir šaurāki dēļa vidus platumi (lai pieskaņotu mazāka cilvēka ar mazākām kājām ķermeni un stāju), nedaudz lielāka elastība (konstruēts tā, lai mazāks cilvēks iedzen enerģiju dēlī). Arī mazākiem vīriešiem var šķist lietderīgi ielūkoties sievietēm paredzētajos dēļos.
Garākām sievietēm, īpaši tām, kuru zābaku izmērs ir lielāks nekā vidēji sievietēm, var būt lietderīgi aplūkot dažus dēļus vīriešu kategorijā.
Bērnu sniega dēļi
Kamēr bērni aug, vecākiem vajadzētu izvairīties no pieaugušo dēļa iegādes, cerot, ka tajā izaugs arī bērns. Pārāk liels dēlis bērnam var būt nepārvaldāms un var palēnināt viņa prasmju attīstību.
Interneta veikalā 220.lv var iegādāties dažādu snovborda dēļus, kā arī papildus aprīkojumu ziemas prieku baudīšanai – liela izvēle slēpošanas bikšu, slēpošanas jaku un citu piederumu klāstā.