ATKLĀJIET INDUKCIJAS PLĪTS IESPĒJAS – EFEKTĪVA, ENERĢIJU TAUPOŠA UN ĒRTA

Virtuves tehnoloģiju ražotāji turpina attīstīties, nodrošinot aizvien modernākas un efektīvākas sadzīves tehnikas ierīces, kas gan atvieglo ikdienu, gan arī ir veiksmīgs ilgtermiņa ieguldījums. Tātad – draudzīgs mājsaimniecības budžetam! 

Viens no jauninājumiem, kas kļūst arvien pieejamāks un populārāks, ir indukcijas plīts virsma. Indukcijas plītis piedāvā ne tikai efektīvu un ērtu to lietošanu, bet arī citas priekšrocības, kas to padara par pircēju pievilcīgu izvēli.

Priekšrocības un ieguvumi

Ātrs uzkaršanas laiks ir viena no lielākajām indukcijas plīts virsmas priekšrocībām, līdz ar to salīdzinājumā ar tradicionālajām gāzes vai elektriskajām plītīm – sasilšanas process ir ātrāks un efektīvāks.

Precīza temperatūras kontrole, kas ļauj ēdienam gatavoties vienmērīgāk. Iespējams viegli regulēt karstuma līmeni, izvēloties atbilstošus temperatūras iestatījumus.

Efektivitāte un enerģijas taupīšana, jo ēdiena pagatavošanai nepieciešamais siltums tiek ģenerēts tieši indukcijas traukā, tādēļ gatavošanas process ir ātrāks, un ar krietni mazākiem enerģijas zudumiem. Tā kā šāda veida plīts virsma ir energoefektīva, samazināsies ikdienas elektrības patēriņš, kas vajadzīgs maltīšu gatavošanas procesā. Indukcijas plīts virsma ir gluda un vienmērīga, tādējādi nodrošinot vienmērīgu sasilšanu visā plīts virsmas laukumā.

Viegla kopšana, jo virsmu var vienkārši notīrīt ar mitru lupatu, neizmantojot pat īpaši spēcīgus tīrīšanas līdzekļus, atšķirībā no gāzes plīts virsmu tīrīšanas. Indukcijas plīts virsma ir izgatavota no keramikas vai stikla, kas ir izturīgs pret karstumu, turklāt ir viegli tīrāms. 

Drošība, kas nav mazsvarīgi – kad plīts virsma tiek izslēgta, tā atdziest ļoti ātri, samazinot iespējamību nejauši apdedzināties. Jo īpaši svarīgs aspekts, ja mājās ir bērni vai mājdzīvnieki, kam interesē apgūt augstākas virsmas. Turklāt – noņemot no virsmas gatavošanas traukus, virsma pati izslēdzas.

Estētisks dizains, kas viegli iekļausies ikviena mājokļa interjerā pateicoties tā gludajai virsmai.

Indukcijas plīts virsmas trauki

Pirms iegādāties ēdiena gatavošanas traukus, piemēram, katlus, jāpievērš uzmanība tā marķējumam – vai tie ir paredzēti gatavošanai uz indukcijas plīts virsmām.

Sildriņķu zonas un to praktiskums

Atkarībā no ēst gatavošanas paradumiem un telpas iespējām virtuvē, izvēlieties plīts virsmu pēc to sildriņķu skaita. Ieteicams izvērtēt ēdiena gatavošanas vajadzības un pārskatīt indukcijas plīts virsmas modeļus, lai atrastu piemērotāko virsmu ar atbilstošu sildriņķu zonu skaitu un izmēru atbilstoši vajadzībām. Ja bieži gatavojat vairākus ēdienus vienlaicīgi, noderīga būs virsma ar vairākām sildriņķu zonām. Savukārt neliels sildriņķu zonu skaits būs praktisks tad, ja ēdienu gatavojat mazos daudzumos un tā ir tikai klasiska ikdienas nepieciešamība.

Izvēloties indukcijas plīts virsmu, vērts pievērst uzmanību sildriņķu zonu novietojumam. Piemēram, lielāka sildriņķu zona noderīga lielākiem traukiem, kā lielai cepešpannai, savukārt mazāks sildriņķis noderīgs mazāku trauku izmantošanai.

Lai arī indukcijas plīts virsma ir nedaudz dārgākas kā cita veida plīts virsmas, tas ir teicams ilgtermiņa ieguvums – gan no energoefektivitātes aspekta, gan arī no plīts lietošanas ērtuma. 

Lai nolemtu, vai mājsaimniecībā indukcijas plīts virsma ir atbilstoša, var apskatīt dažādu ražotāju piedāvātos modeļus interneta veikalā 220.lv, kur atrodamas dažāda izmēra un materiāla plīts virsmas no Electrolux, AEG, Bosch u.c. ražotājiem. Atlasot preces pēc noteiktiem kritērijiem, iespējams veikt atlasi ātrāk un tieši pēc nepieciešamības. Vērtīgi zināt, ka 220.lv piedāvā iespēju preces iegādāties uz nomaksu, tādējādi atslogojot maciņu no tūlītējiem lieliem tēriņiem!