Studiju un studējošais kredīts

Studiju kredīts ir lielisks veids kā gūt iespēju izglītot un pilnveidot savas zināšanas, attīstīt savu prātu un uzzināt daudz ko jaunu. Pēc definīcijas studiju kredīts ir aizdevums studējošajiem no kredītiestādes līdzekļiem ar valsts vārdā sniegtu galvojumu, lai segtu maksu par studijām.

Banka

Studiju kredītu var saņemt gan pilna laika studējošie, gan nepilna laika studējošie visās akreditētajās studiju programmās. Kredīts tiek izmaksāts 2 reizes gadā uz augstskolas norēķinu kontu. Jāņem vērā, ka studiju kredīta procentu likme var būt mainīga.

Daudziem nav skaidrs ar ko tad īsti atšķiras studiju kredīts no studējošā kredīta?

Atbilde ir sekojoša, studējošā kredīts ir aizdevums studējošajiem no kredītiestādes līdzekļiem ar valsts vārdā sniegtu galvojumu, lai nodrošinātu studējošo sociālās vajadzības. Jāņem vērā, ka studējošā kredītu var saņemt tikai pilna laika studējošie visās akreditētajās studiju programmās un kredīta procentu likme var būt mainīga.

Vai studiju kredītam ir nepieciešama ķīla vai galvotājs?

Šis jautājums ir interesants un visdrīzāk tas ir atkarīgs no nebanku vai banku aizdevēja sniegtā piedāvājuma, taču bieži vien tiks prasīts viens galvotājs. Svarīgi zināt to, ka ne katrs var būt par studiju kredīta ņēmēja galvotāju un no viņa var tikt prasītas šādas prasības. Galvotāja vecums nedrīkst pārsniegt 65 gadus. Galvotājam ir jābūt regulāriem ikmēneša ienākumiem. Galvotājs var galvot par viena studenta studiju un studējošā kredītiem. Tātad viena persona var galvot par otras personas abiem kredītiem. Ja galvotājam ir kredīti, tad kredītu procentu kopsummai jābūt ne vairāk kā 40 procentiem no galvotāja kopējiem ikmēneša ienākumiem. Neoficiāli ienākumi parasti netiek ņemti vērā. Retos gadījumos tos ņem vērā.

Aizņemoties studiju kredītu, neaizmirsti pievērst uzmanību kredīta summai un aizdevuma apmaksas termiņam. Kārtīgi izpēti maksājumu grafiku un datumus, kuros tev jāveic studiju kredīta atmaksa.  Par galvotāju izvēlies kādu sev tuvu cilvēku, kurš tev uzticas. Protams pirms piesakies studiju kredītam, izvērtē savas iespējas to atmaksāt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *