Biznesa nākotne – sievietes

Pajautājiet bērniem – viņi Jums atbildēs, ka sievietes ir gudrākas par vīriešiem. Mēģināju atrast pierādījumus vai noliegumus šim apgalvojumam.

Vietnē RigaBrain apgalvots, ka pieaugušiem vīriešiem smadzeņu puslodēs ir par 5% vairāk neironu, nekā pieaugušām sievietēm. Vidēji vīriešiem esot par 10 % lielākas smadzenes, bet tas neliecinot par viņu pārākumu gudrības ziņā. Smadzeņu darbības kvalitāti nosaka daudzi citi aspekti, viens no tiem, kā neironi savienoti savā starpā.

Tā kā IQ nav vienīgais rādītājs, bet tiek pieslēgta arī EQ (emocionālā inteliģence), tad patiešām jāsaka, ka ne jau gudrība ir tas, kas, piemēram, atšķir vadītāju no citiem. Vīriešiem smadzenēs vairāk ir pelēkās jeb tā saucamās domāšanas vielas. Viņi ir pragmātiskāki, analītiskāki. Sieviešu smadzenēs dominē baltā viela, kas paredz lielākas iespējas saskatīt kopējo ainu, atrast saikni starp šķietami neatkarīgām lietām. Sievietes spēj labāk iejusties otrā, bet vīrietis skaidros lietas no sava viedokļa. Ja salīdzina cilvēkus ar vienādi augstu inteliģences koeficientu, atklājas, ka sievietēm vairāk izteiktas smadzeņu zonas, kas atbild par valodu. Bet vīriešiem vairāk attīstīta smadzeņu aizmugurējā daļa, ka saistās ar sajūtām.

Biznesā nepieciešams ikviens no iepriekš minētajiem faktoriem. Tas, cik veiksmīgi tie apvienoti vienā cilvēkā, ir dabas dots priekšnosacījums, taču dzīves laikā šīs īpašības var arī uztrenēt. Vai sievietes ir biznesa nākotne? To var tikai minēt, tomēr gudrai un pievilcīgai vadītājai ir visnotaļ lielas priekšrocības, salīdzinājumā ar vīriešiem, kas pārsvarā valda biznesā. Ja sievietei izdodas iekļūt biznesa aprindās, viņa var izmantot arī savus sievišķības trumpjus, tomēr arī vīrietis var iemācīties izpaust savu personību tā, lai sievietei biznesā sareibtu galva.

Biznesa sievietes izaicinājums ir nepazaudēt sievišķību pragmatiskajā un aukstasinīgajā biznesa vidē. Jo vienmēr atradīsies kāds, kurš apšauba sievietes gudrību, piedēvēdams viņai vienīgi skaistā tauriņa statusu. Ja sieviete noturas zirgā, viņa izaug par ļoti spēcīgu personību uzņēmējdarbībā, un tas piešķir biznesam noturību un cilvēcību. Tādēļ arī mēs vēlamies redzēt vairāk sieviešu vadītāju krēslos, kas apveltītu biznesa sfēru ar dailes auru.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *