Kā iespējams samazināt komunālo pakalpojumu izmaksas?

Komunālie maksājumi mājaiNeļaujiet veidoties siltumenerģijas pārmaksai! Lai novērstu pārmaksu par siltumenerģiju, jāpievēršas siltuma efektivitātes aspektam. Iestājoties aukstākam laikam, turiet durvis aizvērtas, arī logus neatstājiet vēdināšanas režīmā. Ja tas vēl nav izdarīts, jānosiltina durvis, logi un jumts. Logu siltināšanai varat izlīdzēties ar līmlentēm vai sagādāt gumijas blīves kā logiem, tā durvīm. Jumta siltināšana nodrošina siltuma saglabāšanos telpās, taču šis ir pietiekami dārgs līdzeklis, kā samazināt kopējās izmaksas par siltumenerģiju. 2016. gada 15. martā Ministru kabinets apstiprināja jauno atbalsta programma energoefektivitātes paaugstināšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkās. Atbalstam daudzdzīvokļu ēku renovācijai laika periodā no 2016. līdz 2023. gadam būs pieejami 166 470 588,- EUR. Sīkāka informācija par programmu ir pieejama Attīstības finanšu institūcijas Altum mājaslapā un Ekonomikas ministrijas mājaslapā. Jaunumiem par mājokļu renovāciju var sekot arī twitter.com/siltinam un facebook.com/dzivosiltak.

Ietaupiet uz siltā ūdens rēķina

Ir jānosiltina ūdens boilers, lai karstais ūdens nesildītu telpu un neveidotu papildu izmaksas. Izmantojiet dušu, bet vannu – tikai reizi nedēļā. Vannojoties tiek patērēts daudz lielāks ūdens daudzums. Salabojiet pilošus krānus un tualetes poda noteci – tā ietaupīsiet ūdens daudzumu, par kura patēriņu ikdienā pat nenojaušat. Mazgājot drēbes veļasmašīnā, izmantojiet zemāku ūdens temperatūru. Tā Jūs ne vien ietaupīsiet izmaksas par silto ūdeni, bet Jūsu drēbes kalpos ilgāk. Ja nav jāmazgā liels veļas daudzums, izmantojiet režīmu ½ no pilnas veļasmašīnas. Attiecīgi samaziniet veļas mazgāšanas līdzekļa daudzumu.

Taupiet elektroenerģiju

Nomainiet vecā tipa spuldzes ar energo efektīvajām. Aizejot no mājokļa, izslēdziet gan elektrisko apgaismojumu, gan visas elektroierīces, kas netiek izmantotas. Tas nozīmē ne vien podziņas „shutdown” nospiešanu, bet Jums arī jāizņem kontakts no rozetes. Ja Jums nav jaunākās paaudzes ledusskapis, tas regulāri jāatkausē. Ilgtermiņa risinājums ir saules bateriju vai kolektoru uzstādīšana. Šie ir palieli ieguldījumi, taču nodrošina pašiem savu, alternatīvu enerģijas avotu.

Ietaupiet, izmantojot gāzi

Gāze ir izdevīgs siltuma avots. Taču nesildiet gaisu virtuvē ar gāzes degļu palīdzību! Tas ir ne vien neekonomiski, bet arī bīstami. Parēķiniet, varbūt izdevīgi nomainīt apkures veidu pret gāzi.

Turpinājums Credit24 apskatam

Esmu nogurusi. Ļaujot sev atpūsties, pagatavoju tasi Lavazza kafijas no sava mūžvecā kafijas automāta un turpinu pētīt.

Credit24 piedāvājumi attiecas uz privātpersonām, kuras pie šī aizdevēja bez ķīlas var saņemt ātru īstermiņa aizdevumu un kredītlīniju. To lasi šeit, jo sākums ir tapis nedaudz senāk!

Credit24.lv kredītlīnija

Klientu apkalpošana un pieteikumu izskatīšana notiekot katru dienu 8:00-22:00. Tas man patīk -beidzot 2015. gada 28. maijā pieņemtie, 2016. gada 1. Janvārī spēkā stājušies Patērētāju tiesību aizsardzības likuma grozījumi par aizliegumu slēgt līgumus no 23:00 līdz 7:00 apmierina mani – atbildīgu pilsoni. Ej nu sazini, cik tālu var nonākt dzīves nepieredzējis karstgalvis, uz līdzenas vietas ņemot kredītu, saticis skaistuli blondīni bārā divos naktī, kad jau pietiekami daudz grādīgā asinīs. Reģistrēties vai aizpildīt pieteikumu iespējams jebkurā diennakts laikā. Tiek solīts arī, ka kredīta speciālists sazināsies ar mani.

Pieteikties varu arī pie Credit24 sadarbības partneriem Maxima XXX un Maxima XX. Šo veikalu informācijas centros vai kādā no 266 Latvijas Pasta nodaļām varu aizpildīt anketu, un arī šajā gadījumā tikšot piedāvāta kredīta speciālista konsultācija, kurš sazināsies ar mani. Urrā! “Nē” neapdomīgiem un straujiem lēmumiem!

Tātad, cik lielu kredītlīnijas summu gan es varētu aizņemties? Kredītlimits no 250,- EUR līdz 3000,- EUR būs pieejams atkarībā no manas kredītvēstures un datiem, kas sniegti pieteikumā. Gadījumā, ja man tiks dota iespēja aizņemties, varēšu izmantot visu summu uzreiz vai arī izņemt tikai daļu no tās.

Izņemto summu un procentu maksājumus varu atmaksāt 24 mēnešu laikā vai ātrāk, ja to vēlos. Procenti, protams, ir šausminoši, bet tāda nu ir dzīve. Pati esmu vainīga, ka nokļuvusi uz nepareizas budžeta plānošanas ceļa. Nekas, turpmāk rīkošos prātīgāk. Pieteikšanās un pirmā naudas izņemšana ir bez maksas. Ja nauda nav izņemta, maksājumi nav jāveic. Naudu varēšu izņemt tad, kad tā būs nepieciešama – mājaslapā, viedtālruņa aplikācijā vai zvanot 8824.