Parki.lv – izvēlēties piemērotāko zāles pļāvēju

Zāles pļāvēji parasti tiek iedalīti atkarībā no darba veida, ko tie spēj paveikt. Daži pļāvēji paredzēti tikai zāles pļaušanai, savukārt citi var būt daudzfunkcionāli un piemēroti arī citiem darbiem. Zāles pļāvēji var būt gan ar rokām vadāmie, gan arī tādi, kas darbojas automātiski.

Specializētie pļāvēji dažādiem zālāju tipiem

Ir svarīgi izvēlēties pareizo zāles pļāvēju atkarībā no konkrēta zālāja tipa un tā augstuma. Piemēram, aizaugušas zāles prasa spēcīgus un efektīvus pļaušanas līdzekļus, kam jāspēj apstrādāt lielas platības bez papildus piepūles. Savukārt smalkas un dekoratīvas zāles prasa precīzus un “maigus” pļāvējus, tādos gadījumos visbiežāk noder precizitāti nodrošinoši elektriskie vai akumulatora zāles pļāvēji.

Pļaušana ar dažādu funkciju pļāvējiem

Papildus pamata funkcijai – pļaušanai – daži zāles pļavēji ir aprīkoti ar papildu funkcijām, kas padara šo procesu vēl ērtāku un efektīvāku. Piemēram, dažiem modeļiem ir iespēja regulēt griešanas augstumu, kas ļauj veiksmīgāk pielāgoties zemes reljefam. Citos, piemēram, dārza traktoros ir iespēja pievienot krātuves un smalcināt, uzkrāt zālāju uz vietas pļaušanas procesā.

Benzīna vai elektriskie pļāvēji

Benzīna pļāvēji ir spēcīgāki un piemēroti lielākām platībām, bet tiem nepieciešama regulāra apkope un benzīna uzpilde. Elektriskie pļāvēji ir vieglāki, klusāki un no tiem neizplūst smakas, taču tiem ir ierobežots darbības laika ilgums.

Elektriskie pļāvēji darbojas ar akumulatoru, kas ir videi draudzīgāks risinājums un mazina troksni. Ar vienu uzlādi var paveikt vairākas stundas darba, ļaujot efektīvi apstrādāt arī lielus dārzus.

Benzīna pļāvēji nav atkarīgi no elektrotīkla tuvuma un var brīvi pildīt savas funkcijas jebkur dārzos vai zemes gabalos bez ierobežojumiem. Tas nodrošina plašu darbības laukumu bez jebkādiem ierobežojumiem.

Stumjamie pļāvēji ir ērti lietojami augstuma regulēšanas iespēju dēļ, jo tie ļauj pielāgot griezuma augstumu atbilstoši dārza vajadzībām. Šī funkcija nodrošina precīzu rezultātu un vienmērīgu zāli.

Pašgājēji ir visa veida reljefa apstākļos piemēroti, jo tiem ir spēcīgs dzinējs un plašs pļaušanas platums. Ar šiem pļāvējiem var strauji un efektīvi apstrādāt arī lielus laukumus.

Lai labāk izvēlētos zāles pļāvēju, jāņem vērā zālāja augstums. Ja pļaujat biezu un augstu zāli, labāk ir izvēlēties pļāvēju ar lielāku jaudu. Tas nodrošinās ātrāku un efektīvāku darbību, jo spēcīgais dzinējs viegli pārvarēs jebkuru izaicinājumu.

Dažādi korpusi

Metāla korpusi ir pazīstami ar izturību un ilgmūžību, kas padara tos piemērotus intensīvai lietošanai un grūtiem apstākļiem. Šie korpusi spēj izturēt lielu slodzi un nodrošina precīzu rezultātu.

Metāla korpusi var būt smagāki nekā plastmasas korpusi, tādēļ tie var radīt lielāku slodzi uz zemes.

Plastmasas korpusi ir vieglāki un elastīgāki, kas padara tos par labu izvēli nelielām teritorijām un maziem dārziem. 

Tomēr plastmasas korpusi var nebūt tik izturīgi kā metāla varianti, it īpaši, ja tie tiek izmantoti intensīvai lietošanai vai grūtos apstākļos.

E-veikals Parki.lv no 2014. gada sniedz iespēju iegādāties kvalitatīvu tehniku un instrumentus: robotizētus zāles pļāvējus, raiderus, traktorus, tehniku nekoptu vietu pļaušanai, motorzāģus, dzīvžogu šķēres.